Zaujímavosti a novinky

PRVÉ JCB RÝPADLO NA VODÍKOVÝ POHON

01.07.2020

Spoločnosť JCB je prvou spoločnosťou zaoberajúcou sa stavebným zariadením na svete, ktorá predstavila funkčný prototyp 20 tonového rýpadla poháňaného vodíkom. Je to ďalší krok na ceste k uhlíkovej neutralite  (čistým nulovým emisiám uhlíka).

Viac ako 12 mesiacov prebiehali v lome spoločnosti JCB náročné skúšky  modelu 220X, poháňané vodíkovým palivovým článkom.

Predseda predstavenstva JCB Lord Bamford s nadšením vyhlásil, že JCB bude naďalej pokračovať vo vývoji a zdokonaľovaní tejto technológie,testovaním prototypového stroja, ktoré povedú k budúcnosti s nulovými emisiami uhlíka.

Syn Lorda Bamforda Jo Bamford strávil v spoločnosti JCB 14 rokov. Potom ako založil spoločnosť Ryse Hydrogen kúpil severoírsky autobusový gigant Wrightbus a získal kontrakty na dodávku prvého poschodového vodíkového mestského autobusu určeného pre Londýn a Aberdeen.

Energia potrebná na pohon elektrických agregátov prototypového rýpadla JCB vzniká reakciou vodíka s kyslíkom v palivovom článku. Jedinou emisiou z výfuku je voda.

Spoločnosť JCB v minulom roku začala s výrobou plne elektrického minirýpadla 19C-1E a túto elektrickú technológiu rozšírila pre inovatívnu radu vysokozdvižných vozíkov s teleskopickým ramenom Teletruck 30-19E

Prostredníctvom neustálych inovácíí a konštrukčným vylepšeniam udáva JCB smer v oblasti vývoja technológie čistých dieselových motorov,  ktoré plnia emisné normy EÚ stupeň V.  Takmer celkom odstránili najškodlivejšie emisie zo svojej najnovšej rady dieselových motorov. Oxid dusíku (NOx) klesol o 97 %,  pevné častice sa znížili o 98 % a emisie oxidu uhličitého (CO2) sa znížili takmer o polovicu.

Vyplňte žiadosť
Úspech
Požiadať o spätné volanie
úspešné
Volajte nám teraz