Zaujímavosti a novinky

Z GARÁŽE NA SVETOVÝ TRH

23.10.2020

Z GARÁŽE NA SVETOVÝ TRH! JCB OSLAVUJE 75 ROKOV!

1945  založenie spoločnosti JCB Josephom Cyrilom Bamfordom v malej garáži v anglickom meste Uttoxetter v gréfstve Staffordshire. (23.10.1945) Základom pre rast, ktorý mal nasledovať, bola výroba sklápacieho prívesu vyrobeného z vojnového šrotu, ktorý dnes hrdo stojí v showroome svetového sídla JCB. Svoju prvú vyrobenú vlečku spoločnosť predala za 45 libier na mestskom trhu.

1947 spoločnosť sa presťahovala do nový priestorov v Crakemarsh Halle, ktorých vlastníkom bola Julia Cavendishová, ktorá prežila katastrofu Titanicu.

1953 kľúčový rok sa ukázal ako kĺúčový rok pre nové výrobky. J.C.Bamford vyrobil svoj prvý rýpadlo-nakladač JCB Mk 1, ktorý mal ako prvý na svete vpredu nakladaciu  lopatu  a vzadu hydraulické rýpadlo. Začala sa zlatá éra. Do dnešného dňa bolo vyrobených 600 000 kusov, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú na troch kontinentoch. Rok 1953 bol tiež rokom kedy sa prvý krát použilo logo JCB, ktoré bolo neskôr zaregistrované ako ochranná známka.  Príchod novej rady rýpadiel spôsobil revolúciu v stavebnom priemysle, zvýšil produktivitu a znížil závislosť od pracovnej sily.

1961 založenie spoločnosti JCB Aviation - prvé lietadlo spoločnosti dvojmotorový de Havilland Dove uskutočnil svoj prvý let.

1969 spoločnosť vyrobila rekordných 4 500 strojov a vyvážala viac ako polovicu z nich. Na počesť tohto exportného úspechu získala spoločnosť prvú z 27. ocenení - Queen´s Award.

1978 spoločnosť JCB otvára svoju druhú továreň vo Veľkej Británii v meste Wrexham - JCB Transmissions.

1979 JCB začala globálnu expanziu - otvorením závodu v Indii. Dnes ma JCB výrobné linky v Dillí, Pune a Jaipure.

1995 spoločnosť JCB oslávila svoje 50. výročie návštevou britskej kráľovnej Alžbety a odhalením repliky garáže v Uttoxetri, kde všetko začalo.

2004 JCB oslávilo výrobu 500 000 stroja 60 rokov od založenia. Ďalších pol milióna strojov sa vyrobilo počas nasledujúcich 9 rokov. Bol to tiež rok, kedy spoločnosť urobila odvážny krok  výrobou vlastného motora Dieselmax v spoločnosti JCB Power System v Derbyshire.

2005 spoločnosť otvára svoju továreň v čínskom Pudongu a oznamuje správu o najvačšej objednávke v histórii v hodnote 140 miliónov dolárov na dodávku americkej armáde na nové rýpadlo - nakladače na vojenské    účely - HMEE. Globálna výroba sa v roku 2012 rozšírila do Brazílie, kde britský premiér David Cameron oficiálne otvoril nový výrobný závod v hodnote 63 miliónov libier v Sao Paulo.

2016-2017 spoločnosť oslávila niekoľko mílnikov - 200 000 vyrobených kusov teleskopického manipulátora Loadall - ktorý je jednotkou na trhu, 100 000 vyrobených kusov minirýpadla, oslávila 25 rokov výroby revolučného  traktora Fastrac a uviedla na medzinárodný trh nový JCB Hydradig.

2018 bolo spoločnosťou JCB predstavné prvé elektrické pásové rýpadlo na svete - Elektrické minirýpadlo 19C-1E, ktoré bolo vyvinuté na základe požiadaviek zákazníkov s nulovými emisiami a vhodné na prácu v interiéroch, pod zemou, v mestských oblastiach, v noci pre jeho nízku hlučnosť. V tom istom roku bola uvedená na trh mimoriadne úspešná rada pásových rýpadiel rad "X".  JCB tiež oznámilo investíciu vo výške 50 miliónov libier do novej továrne na výrobu kabín v Uttoxeteri.

2020 spoločnosť oslávila 75. výročie založenia výrobou 750 000 ks rýpadlo nakladača.

Vďaka vzrušujúcemu vývoju je JCB vôbec prvou spoločnosťou v oblasti stavebných strojov na svete, ktorá predstavila funkčný prototyp rýpadla poháňaného vodíkom, ktorý je mnohými označovaný za palivo budúcnosti.

Vyplňte žiadosť
Úspech
Požiadať o spätné volanie
úspešné
Volajte nám teraz